Preventivní čištění dešťové a splaškové kanalizace
Strojní elektromechanické čištění odpadní a dešťové kanalizace je vhodné pravidelně provádět 2x ročně a to z důvodu, aby nedocházelo k nežádoucímu usazování nečistot jako letité nánosy, nárůsty, i prorůstající kořeny, které jsou schopné v průběhu let zbůsobit značné škody. Při úspěšném vyfrézování kanalizace jsou přínosem úspory ve smyslu absence nutnosti výkopů kanalizačního potrubí s mnohdy rozsáhlými stavebními pracemi v souvislosti s uvedením stavby do původního stavu. Kromě ekonomického přínosu zároveň nedochází k případnému poškození na pozemku nad kanalizací.
Dešťové kanalizace je vhodné věnovat pozornost, i když s ní nebyly nikdy problémy. Potrubí na dešťovou vodu a prvky dešťové kanalizace ( uliční a dvorní vpusti, gajgry, různé typy dešťových žlabů ) se postupně ucpávají naplavením pevných nečistot jako jsou: interní posyp, zemina a špína z okolí apod. Preventivní čištění potrubí dešťové kanalizace je vhodné provádět 2x do roka a to před zimou a na jaře po jarním úklidu komunikacích a ploch, kdy většina interního posypu končí v dešťových vpustí, které se pak při jarních přívalových deští ucpávají. Neodtékající voda pak může způsobit škody na majetku ( vyplavení sklepů, garáží, výtahových šachet apod. )
Pokud jste již s kanalizací problémy měli, je dobré nechat kanalizaci preventivně vyčistit. Předejdete tak možnému vzniku velkých škod na majetku způsobených ucpáním kanalizace a vyteklou splaškovou vodou.
Možné náznaky a příčiny, že se kanalizace ucpáva jsou:
- zápach v objektu
- špatně odtékající odpad nebo kanalizace
- vlhnutí zdí v objektu
- časté houpání hladiny vody ve WC
- hlasité zvuky ( bublání ) v odapdu
Přidat komentář
Přehled komentářů
Napište první komentář!